Ponad 9 lat doświadczenia w branży marketingu internetowego. Doświadczenie zdobywał prowadząc kompleksowe działania obejmujące planowanie oraz wdrażanie strategii SEO dla największych międzynarodowych marek – od znanych producentów aut, aż po potentatów na rynku medycznym oraz finansowym. Zajmował się pozycjonowaniem stron internetowych oraz sklepów e-commerce głównie o międzynarodowym zasięgu. Poza wkładem w agencję SEO – KeepOnMedia, odpowiedzialny za kierowanie zespołem specjalistów i opracowywanie strategii w zakresie SEO dla wszystkich kluczowych produktów dla marki G2A.COM – największy światowy market dla graczy i geeków. Jako członek zespołu marketingowego ma decydujący wpływ na kształtowanie kampanii oraz nowych produktów. Planując strategię SEO zawsze stara się uwzględniać wszystkie dostępne kanały marketingowe jako jej nieodzowne elementy. Silny charakter i pewność w dążeniu do wyznaczonych celów sprawia, że zarządzany przeze niego zespół działa jak szwajcarski zegarek. Prywatnie: entuzjasta procesu tworzenia neapolitańskiej pizzy, bloger kulinarny, gamer, architekt/projektant budowlany.

SEO Manager - Grzegorz Mazowiecki
SEO Manager – Grzegorz Mazowiecki

Początkowo doświadczenie zdobywał będąc tego całkowicie nieświadomym. Podczas projektowania własnych stron i interesowania się tym co zrobić aby odwiedzała je coraz większa liczba osób. W pewnym momencie przyszedł czas na wybór zawodu co zaprowadził go do jednej z wiodących agencji marketingowych w kraju. Gdzie obsługiwał projekty światowych marek, od producentów leków po światowe marki samochodowe. Obok działalności w ramach KeepOnMedia, obejmuje stanowisko Managera SEO w firmie G2A.COM oraz konsultanta ds. SEO w ZEN.COM. Zarządza licznym zespołem w skład, którego wchodzą: specjaliści SEO, copywriterzy, tłumacze oraz osoby odpowiadające za edycję treści na stronach. W głównej mierze kształtuje strategię SEO, Content Marketingu oraz działań związanych z zarządzaniem reputacją w wyszukiwarkach.

 

 

SEO Manager w G2A.COM

Oprócz funkcji SEO Managera w G2A.COM jest pomysłodawcą i głównym prowadzącym wielu produktów oraz usług firmy, chociażby takich jak G2A News. Jako członek zespołu marketingowego ma duży wpływ na kształtowanie prowadzonych przez firmę kampanii. W trakcie swojej dynamicznej kariery w G2A.COM zbudował od podstaw, zespół składający się z wysoce wyspecjalizowanych specjalistów(obecnie ponad 10 osób). Zawsze wdraża strategię łączenia rozwiązań SEO z innymi rodzajami marketingu, takimi jak Content Marketing, PR czy Brand Management.

Konsultant ds. SEO w ZEN.COM

Pełnię również rolę konsultanta w zen.com – międzynarodowej firmie fintechowej rozwijającej się przy strategicznym wsparciu MasterCard. “Nazwa ZEN jest akronimem „zero effort non bank”, który jest jednocześnie credo i misją firmy. Głównym celem ZEN jest bowiem zapewnienie współczesnym konsumentom i przedsiębiorcom – szybkiego i wygodnego sposobu do zarządzania swoimi pieniędzmi i transakcjami zakupowymi.” Jest to zarówno karta wielowalutowa (wirtualna i fizyczna) oraz szereg usług finansowych i benefitów, które dostępne są z poziomu aplikacji. Moje obowiązki związane z tym stanowiskiem to między innymi:

  • Zapewnienie zgodności witryny z wytycznymi Google w aspekcie SEO/ASO
  • Doradztwo w zakresie najefektywniejszych rozwiązań technologicznych mających wpływ na ruch organiczny
  • Opracowanie audytów technicznych
  • Planowanie i koordynacja działań w zakresie egzekucji strategii SEO

Publikacje zewnętrzne

  • Jak „ICH” przekonać do SEO? – Nowymarketing.pl

  • Link building – narzędzia i procesy wykorzystywane przez 12 praktyków – linkhouse.co